بهترین خبر هفته

انسانم آرزوست دیدگاهتان را بیان کنید

     هر چیزی آیین و رسمی دارد و چه زیباست که انسان ها در هر جایگاهی قرار می گیرند آیین و رسمش را بدانند و آن را به جا آورند. از گذشته های دور در همه جای جهان.پهلوانان از آبرومند ترین طبقات جامعه به حساب می آمده اند و آیین و رسم و مرامشان نیز زبانزد همه ی آزادگان جهان بوده است اگر چه امروز این طایفه کم شمار شده اند ولی یاد وخاطره گذشتگان آن ها روح زندگی ما را لطیف می کند و امید به انسانی زیستن را در ما تقویت می کند. امروز اگر چه از این طایفه در شکل قدیمش کمتر اثری هست ولی در اشکال جدید آن می توان نمونه هایی یافت و از پرتو وجود مبارک شان زندگی را معناهایی دوباره بخشید و با انتشار اخبار جوانمردی آنها انسانیت را ترویج داد. واقعه ی زیر را با هم می خوانیم و می آموزیم که چگونه می توان به زندگی دیگرگونه نگریست ، قهرمانی را تفسیری دوباره کرد؛ پول را در خدمت اهداف انسانی قرار داد، از مرگ و بیماری متنفر بود، زییای روح انسان را مشاهده کرد. با تغییر مواضع سنتی؛ آرامش و وقار را در زندگی خویش جاری کرد؛ دیگران را مسحور عظمت خویش نمود ونشان داد جایگاه واقعی و حقیقی انسان کجاست و شیخ را به خانه و آشیانه خویش دعوت کرد و به او گفت : از دیو دد ملول نشو که انسان و آرزویت این جاست.
“روزی روبرت دوونسنزو گلف باز بزرگ آرژانتینی، پس از بردن مسابقه و دریافت چک قهرمانی لبخند بر لب مقابل دوربین خبرنگاران وارد رختکن می شود تا آماده رفتن شود . پس از ساعتی، او داخل پارکینگ تک و تنها به طرف ماشینش می رفت که زنی به وی نزدیک می شود. زن پیروزیش را تبریک می گوید و سپس عاجزانه می افزاید که پسرش به خاطر ابتلا به بیماری سخت مشرف به مرگ است و او قادر به پرداخت حق ویزیت دکتر و هزینه بالای بیمارستان نیست.
دو ونسنزو تحت تأثیر حرف های زن قرار گرفت و چک مسابقه را امضا نمود و در حالی که آن را در دست زن می فشرد گفت: برای فرزندتان سلامتی و روزهای خوشی را آرزو می کنم.
یک هفته پس از این واقعه دوونسنزو در یک باشگاه روستایی مشغول صرف ناهار بود که یکی از مدیران عالی رتبه انجمن گلف بازان به میز او نزدیک می شود و می گوید: هفته گذشته چند نفر از بچه های مسئول پارکینگ به من اطلاع دادند که شما در آنجا پس از بردن مسابقه با زنی صحبت کرده اید. می خواستم به اطلاعتان برسانم که آن زن یک کلاهبردار است. او نه تنها بچه مریض و مشرف به مرگ ندارد، بلکه ازدواج هم نکرده. او شما را فریب داده، دوست عزیر!
دو ونسزو می پرسد: منظورتان این است که مریضی یا مرگ هیچ بچه ای در میان نبوده است؟
بله کاملاً همین طور است.
دو ونسزو می گوید: در این هفته، این بهترین خبری است که شنیدم.
کمتر بترس، بیشتر امیدوار باش
کمتر ناله کن، بیشتر نفس بکش
کمتر حرف بزن، بیشتر بگو
کمتر متنفر باش، بیشتر عشق بورز
و در این صورت است که تمامی چیزهای خوب جهان از آن تو خواهد بود.

۱۲ پاسخ به “بهترین خبر هفته”

 1. پاییز رحیمی گقت:

  سلام بر استاد عاشورنژاد نازنین!

  برای من هم بهترین مطلبی که در این هفته خواندم این مطلب بود . بسیار زیبا و مفید بود.
  به امید روزی که ترس و بیماری و ناراحتی و کینه از جامعه ی ما رخت بربندد و امید چراغ روشن همیشگی دلهای ما باشد/

  تندرست و شاد باشید

 2. مریم صابری گقت:

  سلام و درود فراوان بر استاد عزیز ی که آراسته اند بر بیشتر کمالات ناب انسانی…

  متن جالب و تاثیر گذاری خواندم .من نیز آرزو می کنم دنیایمان بی ترس و کینه و دشمنی باشد.

  تندرست و شاد شاد شاد باشید استاد.

 3. سعيد گودرزي گقت:

  درود بر استاد اندیشمندم دکتر عاشوری نژاد

  سیاه مشق هایتان را خواندم و چون همیشه شاگردی ،بهره ها کسب نمودم . مقاله ام را برایتان ایمیل کردم . منتظر نظرات عالمانه تان هستم . پدرام باشید .

 4. احمد چرومی گقت:

  سلام.بسیار عالی بود . امیدوارم دنیای ما خالی از هر کینه و دشمنی باشد.
  سبز باشی

 5. سلت -مهدی شیخیانی گقت:

  ئرود جناب دکتر عاشوری نژاد نازنین!
  مطلب زیبا و مفیدتون رو خوندم و استفاده بردم. برقرار باشید

 6. فرشته بیات گقت:

  دست نوشته استاد عالیقدر فهم و ادب را خواندم بسی زیبا بود. انسان پاکدل پاک و نیک و سالم خواهد ماند و ما همه انسانیم از جنس خاک پاک…

 7. هویت گقت:

  سلام استاد عزیز

  من فکر می کنم توی هر دو پست کامنت گذاشته بودم اما می بینم اینجا نیست…یا اشتباه می کنم و کامنت نگذاشته ام یا شاید تایید نشده اند!!!

  نمی دانم…در هر دو حالت موفق باشید و سلامت …

 8. پاییز رحیمی گقت:

  درود بر استاد عاشورنژاد عزیز!
  یاد روز حافظ بزرگ،برشما که عطر خوش مهربانی کلام و زیبایی منش اورا دارید خجسته باد.

  این چه استغناست یارب وین چه قادر حکمتی است
  کاین همه زخم نهان هست و مجال آه نیست؟!

  البته این بیت را با صدای استاد شجریان در گوشم،برایتان نوشتم تا تما م اندوه این روزهایمان را انتقال بدهم.نمی دانم شد یا نه؟

 9. reza گقت:

  سلام.
  اتفاق مشابه این برای من افتاد ولی نه با این مقدار . امیدوار موفق باشید

 10. فراز بهزادی گقت:

  با سلام به استاد فاضل و فرهیخته،دکتر عاشوری نژاد عزیز.
  گفته بودید پرسش مربوط به بخش اندیشه مجله “عقربه” را اینجا برایتان بنویسم :
  میراث شریعتی برای نسل جوان امروز چیست؟ اگر بپذیریم که مطالبات این نسل با مطالبات نسل انقلاب تفاوتهای انکارناپذیری دارد،جایگاه اندیشه دکتر شریعتی در منازعاتی که در اطراف این اختلاف مطالبات شکل می گیرد،کجاست؟
  ————–
  استاد عزیزم
  پرسش فوق به شکلی بهتر در سرمقاله شماره دوازدهم با نام (پرسش از میراث شریعتی) آمده است که اشاره ای به اختصاص بخش “اندیشه” شماره بعد به مقالاتی که جان مایه شان،پاسخ به این پرسش است دارد : http://www.aghrabe.com
  —————————
  لطفا مقاله خود را به این آدرس ارسال کنید :behzadi.faraz@gmail.com
  در مقابل بزرگواری و فروتنی شما حرفی برای گفتن ندارم
  با نهایت احترام.

 11. اسماعیل الازمنی نوده گقت:

  متشکرم بسیار جالب بود اینها درس زندگی است .نیت شما مهم است چکار داری دیگرا ن چطورفکرمیکنند.شما مثبت اندیش باشید .تا راحت زندگی کنید.

 12. فریبا گقت:

  سلام استاد اینروزها ک درباره ی عشق میخانم برای پایان نامه.بیشتر متوجه جای خالی این موهبت الهی می شوم .حس میکنم دوره ای ک در آنیم دوره ی تناقض هاست همه چیز درمقابل هم.و عشق همانطور ک درتناقض با مدرنیته است درعین حال چاره ی دردهای آن نیز هست.کاش بیشتر بیاموزیم ک عشق عشق می آفریند.سپاس ازتمام سخنانتان …

دیدگاهتان را بیان کنید


Designed by : S.Parhizkary