رونمایی از کتاب دیوانگی و عاقلی

اخبار دیدگاهتان را بیان کنید
طرح جلد دیولنگی و عاقلی.jpg
هفته نامه پیغام:  مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهرگفت: این سازمان با حمایت از آثار فرهنگی و هنری  قصد دارد آن طور که شایسته و بایسته است فرهنگ و هنر استان بوشهر را به نسل آینده و دیگران معرفی کند.
به گزارش«پیغام»، مهندس صدرالله محمدی باغملایی پنج شنبه در آیین رونمایی از کتاب دیوانگی و عاقلی که در سینما کانون بوشهر برگزار شد، اظهارداشت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با حمایت های شهرداری و شورای شهر همواره بر این بوده که در عرصه ی فرهنگی تلاش کند تا از این طریق بتوانیم دینی که بر گردن ماست را ادا کنیم .
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر همچنین از انتشار سی دی تصویری ۱۲ شاعر محلی سرای استان بوشهر که اشعار آنها در کتاب بدویت معصوم گردآوری شده خبر داد و گفت: این سی دی با حمایت سازمان فرهنگی و همکاری موسسه سروش در حال ضبط می باشد که با صدای شاعران این اشعار قرائت شده است و ضمیمه ای  برای این کتاب می باشد که به زودی توسط سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر منتشر می شود.
محمدی باغملایی اضافه کرد: “کتاب دیوانگی و عاقلی” اثر دکتر عباس عاشوری نژاد یکی از فعالیت های فرهنگی این سازمان است که نویسنده در این اثر با نگاهی عمیق و انسانی به درک والای هستی و مفاهیم ژرف در حوزه جامعه شناسی، تاریخ و اجتماعی رسیده و به مخاطبان خود عرضه نموده است، ضمناً این نوشته های ادامه یادداشت های نویسنده در ستون ” انسانم آرزوست ” که به صورت هفتگی در هفته نامه پیغام منتشر می شود.
نویسنده کتاب دیوانگی و عاقلی نیزطی سخنانی گفت:  سازمان فرهنگی وزرشی شهرداری بوشهر در خدمت رسانی به فرهنگ بوشهر کارنامه درخشانی دارد.
دکتر عباس عاشوری نژاد اظهار داشت: دراین مدت سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر حمایت های بی دریغی نسبت به اهل فرهنگ و هنر داشته است و نهادی هایی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم وظیفه ی فرهنگ پروری را بر عهده داشته اند نسبت به فرهنگ و هنر بی توجه بوده اند.
وی با اشاره به داستان کتاب دیوانگی و عاقلی افزود: داستان این کتاب از این قرار است که وقتی من تاریخ سیاسی را خواندم متوجه شدم تاریخ چیزهای خیلی جدی کم دارد و من با کمک از دو کتاب مرجع متوجه شدم که نگاه آنها به تاریخ از پایین به بالا است و نسبت به  سیاست و حکومت نظر جدی نداشته و بیشتر به روابط و زندگی اجتماعی مردم پرداخته شده است.
دکتر عاشوری نژاد ادامه داد: مطالب این کتاب برگرفته از نوشته های ستون “انسان آرزوست” که به صورت هفتگی در هفته نامه پیغام چاپ می شود  که جلد اول آن با حمایت سازمان فرهنگی شهرداری منتشر شده است.
در ادامه جلسه دکتر حمیده ماحوزی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و سلیمی فرد رییس آموزش و پرورش بوشهر از کتاب مذکور رونمایی کردند.
تصاویری از جلسه رونمایی کتاب:

۳ پاسخ به “رونمایی از کتاب دیوانگی و عاقلی”

 1. مهدی رمضان نژاد گقت:

  سلام وعرض ادب مدتی بود بعد از مطالعه زندگینامه حضرت محمد ص بدنبال تحقیقاتی درباره یهودیان مدینه بودم که متوجهه کتاب شما شدم اما هرچه بدنبال ناشر آن گشتم پیدا نکردم از اینرو مزاحمتان شدم تا اطلاعات کاملتری از کتابتان برایم بفرستید تا آن را تهیه کنم چون میخواهم فیلمنامه ای در این زمینه بنویسم در ضمن اگر مزاحم نباشم گاهی اوقات از نظراتتان استفاده کنم
  مچکرم

 2. عباس عاشوری نژاد گقت:

  سلام و درود
  این کتاب با حمایت سازمان تبلیغات اسلامی بوشهر چاپ شد به آن جا بروید به شما هدیه می دهند و من هم در خدمت شما هستم
  روزهای یک و دوشنبه سلعت ۱۱ دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد آماده پاسخگویی به سوالات دانشجویان هستم.

 3. بابک دهقانی گقت:

  جناب دکتر عرض ادب و احترام

  نمی دانم بنده را به خاطر دارید یا خیر. اما من هیچ وقت شما را از یاد نخواهم برد. افتخار این را داشتم که در دوره ای کوتاه شاگردتان بودم. تصدق شما بابک دهقانی

دیدگاهتان را بیان کنید


Designed by : S.Parhizkary